IV. Vojanský festival MNK - Obec Vojany

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

IV. Vojanský festival MNK

ŽIVOT V OBCI > Obecné akcie > 2015

Reklamní partneri:


IV. Vojanský festival maďarskej národnostnej kultúry


  Starosta a Obecné zastupiteľstvo obce Vojany usporiadali dňa 22. augusta 2015 veľkolepý IV. ročník Vojanského festivalu maďarskej národnostnej kultúry.

   Tento ročník bol pre obec Vojany mimoriadny tým, že v rámci festivalu starosta obce Štefan Czinke odovzdal do užívania úplne nové, krásne a mimoriadne kvalitné športovisko - futbalové ihrisko a moderné šatne.

   Prítomní hostia si s úžasom prezerali nové športové priestory, s uznaním, chválou a tichou závisťou hodnotili odvedenú prácu starostu a tak, ako vedenie obce, apelovali na občanov a zvlášť športovcov, aby si nové priestory, nové zázemie chránili, udržiavali, aby vynaložená námaha nevyšla nazmar a aby športovisko slúžilo dlhé roky všetkým občanom.

    Program dňa otvoril starosta obce Šefan Czinke svojim príhovorom, prestriehnutím pásky k novému ihrisku a odovzdaním symbolického kľúča od nového športoviska predsedovi komisie pre šport, Zoltánovi Bérešovi:

(pokračovanie pod galériou)


    Následne starosta obce ocenil hráčov - seniorov, Vojančanov, ktorí hrali majstrovské zápasy za Vojany a dnes sú vo veku nad 70 rokov. Nasledoval exhibičný zápas dnes už nehrajúcich futbalistov.

(pokračovanie pod galériou)


   O 16:00 hodine mal výkop majstrovský futbalový zápas OFK Vojany - TJ Rakovec nad Ondavou. Úvodný výkop na novom futbalovom ihrisku patril starostovi obce. Vojany zvládli zápas úspešne - zvíťazili 5:3 a poskytli divákom krásny futbalový zážitok.

(pokraovanie pod galériou)


    O 18:00 hodine starosta obce otvoril kultúrny program svojim príhovorom a vystúpením detí z Materskej škôlky vo Vojanoch.

(pokračovanie pod galériou)


     Nasledovalo tradičné vystúpenie tanečnej skupiny Napraforgó.

(pokračovanie pod galériou)


    Veľké ovácie zožalo vystúpenie tanečnej skupiny Jána Bumbáka s bombastickou choreografiou - pozrite si v galérii.

(pokračovanie pod galériou)


    Jednou z hviezd večera bola aj herečka z maďarska - Zille Germánová (Germán Zille).

(pokračovanie pod galériou)


    Najočakávanejšou hviezdou bol náš Slovensko - Maďarský hosť z talentovej súťaže, Peter Šrámek.


Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky